Презентация документального фильма «Пленные»

Автор проекту — ГО «Правозахисна група «СІЧ». Головний герой фільму – розвідник-снайпер 43-го окремого мотопіхотного батальйону «Патріот» Михайло Нігматуллін, який потрапив до рук бойовиків в січні 2015-го року у Горлівці під час виконання бойового завдання. У полоні доброволець провів 171 день, йому винесли смертний вирок, але «помилували», катували на допитах, але не зламали…

Автори фільму хочуть привернути увагу суспільства до соціально гострої проблеми адаптації колишніх заручників у мирному соціумі, де вони часто зіштовхуються з нерозумінням та байдужістю. Фільм є частиною розгорнутої правозахисної компанії: з 2014-го року ГО «Правозахисна група «СІЧ» підготувала близько 100 звернень колишніх полонених до Європейського Суду з прав людини, ще 6 скарг — у процесі завершення.

«ПОЛОНЕНІ» — це повністю волонтерський проект, який об’єднав небайдужих патріотів. Окрім головного героя, у фільмі знявся заслужений артист України Юрій Маліков, колишні бійці та місцеві активісти.
Після перегляду відбудеться жива дискусія з авторами та героями фільму. Також організатори проведуть екскурсію експозиціями єдиного в Україні Музея АТО.

34211547_1832948480102930_2834734559172493312_n.jpg

Hosting Ukraine Creative Commons