Праздничное мероприятие «Казацкие развлечения». Отчет

12 жовтня 2016 року Меморіальним будинком-музеєм академіка Д.І. Яворницького було вже втретє проведено святковий захід «Козацькі розваги», традиційно приурочений до Дня українського козацтва та Дня захисника України. Недарма це свято відзначається на Покрова Пресвятої Богородиці, адже сама Богородиця здавна виступала покровителькою і заступницею запорожців у далеких походах. «Козацькі розваги» традиційно проходили у формі змагання, до участі в яких були запрошені студенти історичного факультету Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара та студенти інженерно-технологічного факультету Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.

Цього разу «Козацькі розваги» відбулись у мальовничому сквері між Меморіальним будинком-музеєм та будівлею Соборної районної ради. Козацькі змагання недарма проводяться біля будинку Дмитра Яворницького, адже видатний історик практично все життя досліджував історію козацтва і був першим, хто всебічно висвітлив усі аспекти життя запорожців. Звичай проводити вільний час у форматі змагань зародився у середовищі українського козацтва з давніх-давен, коли хоробрі воїни після тяжких походів розважалися, визначаючи з-поміж товариства найбільш сильних, вправних та розумних чоловіків! Так само і студенти ДНУ та ДДАЕУ цього року змагалися між собою в силі, кмітливості, спритності, інтелекті, творчих навичках тощо. В обох командах було по 10 учасників. Сучасні козаки стрибали у мішках, відносили «скарб» (дівчат) до «возу», змагались у перетягуванні канату, поїданні вареників, а також у знанні історії та побуту козацтва, окрім цього хлопці малювали коней із зав’язаними очима, знімали один з одного папахи однією рукою і, навіть, писали сучасні версії листа-відповіді турецькому султанові.

Перемогу у змаганнях із рахунком 30:24 здобула команду ДДАЕУ.

Окрім запеклих змагань присутні побачили творчий виступ студентів Дніпропетровського політехнічного коледжу, які показали сценку «Турецький султан читає відповідь запорожців» (автор – Васильченко В.І.) та почули українські пісні у виконанні учасників загальноуніверситетського клубу творчої молоді «Паростки» ДНУ: Чекурди Д., Невечері Д. та режисера клубу Бесараб О.М.