Отчет музейных археологов за 2008 год

16 декабря 2008 г. в пресс-центре ИА «Новый мост» состоялась пресс-конференция «Археологические исследования, проведенные в Днепропетровской области в 2008 году». Организатором пресс-конференции выступил исторический музей: отдел археологии в составе – Л.Н. Чуриловой (заведующая отделом), А.В. Старика (с.н.с. отдела), В.А. Ходаса (с.н.с. отдела).
На пресс-конференции обсуждались следующие вопросы:
1. Результаты археологических исследований казацкого поселения  ХVII-ХVIII в.в с. Китайгород (Царичанский район Днепропетровской области).
2. Разведка памятников археологии в Никопольском и Томаковском районе Днепропетровской области.
С докладом выступил с.н.с. исторического музея отдела археологии А.В. Старик:
«З 3 липня по 8 серпня 2008 р. проводилися польові дослідження поселення ХVII-XVIII ст. археологічним загоном експедиції Дніпропетровського історичного музею (керівник – О. В. Старік) у складі працівників музею: Л. М. Чурілова – зав. відділом археології; О. В. Старік – ст. науковий співробітник відділу археології; В. О. Ходас – ст. науковий співробітник відділу археології; Ю. Ю. Фанигін – ст. науковий співробітник відділу археології. Археологічні розкопки цього сезону були продовженням розвідок 2003, 2005 рр. та розкопок 2006-2007 рр. Загальна площа розкопу 2008 р. склала 40 м². В ході робіт були виявлені та досліджені кілька об’єктів – залишки господарчих споруд (зернова яма, льох). На території розкопу знайдено матеріал періоду Запорозької Січі, а саме:

• фрагменти гончарного посуду;
  • фрагменти скляного посуду та віконниць;
  • фрагменти кахель;
  • монети;
  • прикраси зі скла;
  • фрагменти люльок;
  • точильні бруски;
  • металеві шлаки та вироби з заліза тощо.

До найбільш цікавих знахідок належать: розвали гончарного посуду та сюжетні кахлі (із зображенням вершника), фрагменти вишуканого скляного посуду».